18.02.2014 – Zakładamy Fundację! Znajdujemy swoje miejsce na Mielżyńskiego, w
którym chcemy wykorzystać doświadczenie w integrowaniu środowiska
akademickiego i realizacji projektów.

2014

● Pozyskujemy pierwsze środki dla pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego i zarzynamy instytucjonalizować naszą przygodę ze szkoleniami.
● Nasza Akademicka Szkoła Liderów zostaje najwyżej ocenionym projektem Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w Wielkopolsce i trzecim w całej Polsce. To mocny start w inicjatywy liderskie dla absolwentów szkół średnich i studentów, które są z nami w różnej formie do dzisiaj.

2015

● Organizujemy największą edycję Campusu Studenckiego w Łazach, z udziałem ponad 2 tysięcy studentów, tworząc silną, zintegrowaną społeczność i zachęcając do swobody wyrażania siebie i otwartości.
● Nasze zaangażowanie dostrzega społeczność studencka w Polsce. Otrzymujemy pierwszą nagrodę ProJuvenes dla Najlepszego NGO w Polsce.
● Nasze Juwenalia w formule “złączeni, ale nie spięci”, – głosem młodych ludzi – zostają uznane za najbardziej rozpoznawalne wydarzenie kulturalne w Poznaniu w badaniu Mapa Kultury Obserwatorium Kultury UAM przygotowanego na zlecenie Urzędu Miasta Poznania.
Fundacyjny zespół się powiększa, przybywa projektów, przenosimy się do nowego biura – Ogrodowa zostanie z nami na dłużej, a razem z nią ludzie, z którymi ją dzielimy.
● Współpraca ze studentami przy Juwenaliach owocuje kolejnymi projektami imprez studenckich. Razem z samorządami studenckimi przygotowujemy Medykalia, Ekonomalia i Wielką Majówkę Studencką.

2016

● Przełomowy moment dla Juwenaliów. Udaje nam się przekonać Władze Poznania i Zarząd Zieleni Miejskiej, że park Jana Pawła II – dzięki entuzjazmowi studentów oraz naszym standardom pracy – będzie bezpieczny jako nowy adres Festiwalu. Juwenalia przenoszą się nad Wartę!
Reaktywujemy Wielkie Grillowanie UAM. Przejmujemy od UAM pełną odpowiedzialność za organizację imprezy masowej na terenie Kampusu Morasko.
Łączymy organizację imprez studenckich uczelni UEP, UMP, AWF i wpisujemy nowe wydarzenie – Integralia – w kalendarz kultury studenckiej i współpracy z samorządami studenckimi.
● Rozumiemy, jak ważny jest wolontariat studencki i jaką siłą w Poznaniu są studenci. Ruszamy z pierwszym Welcome to Poznan i wciągamy studentów, których aż 30 tys. jest spoza Poznania, do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i inicjatyw społecznych już od pierwszych dni na uczelni.

2017

● Projekty Fundacji dojrzewają wraz z nią. Wspieramy kolejną grupę odbiorców – dzieci i młodzież – i organizujemy pierwsze Kindernalia. Studenci integrują się z najmłodszym i starszym pokoleniem Poznaniaków.
● Wkraczamy na arenę międzynarodową. Zostajemy partnerem w pierwszym projekcie w ramach programu Erasmus+ “Ethics & Young Entrepreneurs in Europe” wraz z Włochami, Niemcami, Austrią, Francją, Belgią, Rumunią i Wielką Brytanią, do których wkrótce, w kolejnych projektach dołączą Grecja, Łotwa, Hiszpania, Estonia i Węgry. Już niedługo stajemy się liderem własnych projektów, promując Polskę, Poznań i wolontariat w całej Europie.
● Walczymy ze zjawiskiem drop-outu i wspieramy studentów, ułatwiając im start na uczelni. Wydajemy pierwsze Vademecum.

2018

● Juwenalia i Fundacja biją rekordy. Dosłownie. Podczas koncertu pada Rekord Polski wspólnego wykonania przeboju Chciałem być przez ponad 2 tys. głosów. Łączymy pokolenia, przybliżając młodym ludziom legendy polskiej sceny muzycznej, i pokazujemy, że muzyka jest żywa, dynamiczna i zawsze aktualna. Krzysztof Krawczyk – król powrócił!
● Eksportujemy nasze doświadczenie do Bydgoszczy i organizujemy Juwenalia Bydgoskie, które są początkiem naszego zaangażowania na terenie całego kraju przy produkcjach imprez masowych.
● Przygotowujemy pierwsze Studenckie Forum Kariery. Wspieramy studentów w przejściu z edukacji na rynek pracy. Ich dobry start jest inwestycją, przynoszącą korzyści im samym, przyszłym pracodawcom oraz całemu społeczeństwu.
● Forum Uczelni Niepublicznych PSRP honoruje nas Wyróżnieniem FUNdament za wkład w rozwój samorządności uczelni niepublicznych.

2019

● Rozpoczynamy, jako partner merytoryczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Projekty Trzeciej Misji UAM, której celem jest przekraczanie granic akademickich i przekładanie badań i wiedzy akademickiej na konkretne działania służące społeczeństwu. Integrujemy środowisko akademickie z lokalną społecznością.
● Po raz drugi zostajemy docenieni przez studentów i kapitułę ogólnopolskiej Nagrody ProJuvenes, tym razem w kategorii Prostudencki NGO.
● Jesteśmy Jednym Uniwersytetem, tak samo jak poznańskie uczelnie 100 lat temu, które obsadzają nas w roli producenta Festiwalu 100 lat razem! – jubileuszu Uniwersytetu Poznańskiego.
● Zaczynamy pierwszy projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Wolontariat sposobem na samodoskonalenie. To kolejny krok, dzięki któremu kreujemy przestrzeń dla wolontariatu, oferując możliwości rozwoju umiejętności i pasji wolontariuszy. Stają się Rodziną 1U.
● Rozwijamy swoją misję i odnajdujemy nowe cele społeczne. Stawiamy na budowanie odpowiedzialnego, świadomego i zaangażowanego społeczeństwa od najmłodszych lat. Startujemy z projektami aktywnego i wartościowego zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży i skutecznie pozyskujemy fundusze na półkolonie letnie i zimowe.
● Bierzemy udział w programie Rozwój Kompetencji Cyfrowych by “Przestrzeń From Facebook” i certyfikujemy nasz zespół. Szkolimy w zakresie wykorzystywania narzędzi IT do pracy w zespołach i inicjowania projektów ponad 2 tysiące osób we współpracy z irlandzkim parterem obsługującym CSR grupy Facebook.
Zmieniamy siedzibę na biuro w budynku Arkadii na Placu Wolności, wchodząc tym samym do samego serca Poznania. Sale szkoleniowe i przestrzeń do pracy wspólnej stają się punktem startu dla nieformalnych grup studenckich, które znajdują przyjazne miejsce na start swoich inicjatyw. Jesteśmy u siebie!

2020

● Pandemia dociera do Polski. Mierzymy się z nową rzeczywistością i nowymi lękami. Odwołujemy wszystkie wydarzenia… Wykorzystujemy ten czas na podnoszenie kwalifikacji własnych i naszych partnerów. Zyskujemy certyfikację Insights Discovery, Thomas PPA i FRIS, a wraz z nimi nowych odbiorców naszych warsztatów i szkoleń z zakresu badań psychometrycznych, profilów osobowości i stylów myślenia. Schodzimy do online i jeszcze bardziej angażujemy się w szkolenia i projekty z nimi związane.
● Adaptujemy się do nowych warunków życia. Kreujemy nowe formy interakcji i podtrzymywania relacji. Inicjujemy zdalne korepetycje dla uczniów – Ucz się z nami, i przenosimy nasze działania do sieci. Tworzymy Kindernalia online, angażując dzieci z całej Polski i różnych środowisk aż przez 9 tygodni. Dajemy wsparcie, wytchnienie i poczucie wspólnoty, które są kluczowe dla zdrowia psychicznego.

2021

● Łączy nas dzielenie. Inaugurujemy projekt przestrzeni wspólnej i koncept foodsharingowy Grono. Włączamy się w ruch rewitalizacji ulicy Święty Marcin i inspirujemy do działania lokalną społeczność. Stawiamy na sąsiedzką wrażliwość i oddolne inicjatywy.
● Skracamy dystans społeczny i wspieramy wyjście z izolacji. Wiemy, jakie mamy szczęście, wychodząc z pandemii silniejsi i że nie wszyscy mogą powiedzieć to samo. Powstaje projekt Pokolenie 2020 swoją nazwą nawiązujący do roku próby, jakiej zostaliśmy poddani. Skupiamy się na przeciwdziałaniu wykluczeniu i łagodzeniu skutków pandemii w sferze społecznej.
● Ruszamy z pierwszą edycją konferencji Spotkania Pokoleń – Studencki Poznań 1945 – 1989. Łączymy pokolenia. Tworzymy społeczne archiwum pamięci o środowisku studenckim, jego obecności i zaangażowaniu w istotne wydarzenia historyczne.

2022

● Rozrastamy się. O jakość usług szkoleniowych i rozwojowych dbać będzie nowo powstały Dział szkoleniowy, wyznaczając nową jakość w podejściu do edukacji i rozwoju.
● Kultura powoli odradza się po pandemii. Startujemy z mniejszymi festiwalami studenckimi – Polibuda Open Air, Wielkie Grillowanie i Integralia. Nie decydujemy się na organizację Juwenaliów w związku z eskalacją wojny na Ukrainie trwającej od 2014 r. Wrócimy z nimi rok później.
● Chcemy pomóc, tak jak możemy pomóc najefektywniej. Proponujemy nieodpłatne półkolonie dla 300 dzieci z Ukrainy w ramach wsparcia uchodźców uciekających przed rosyjską agresją, umożliwiając dzieciakom lepszą aklimatyzację w Poznaniu.
● Trudno nam się pogodzić z przeniesieniem pierwszych popandemicznych imienin ulicy Święty Marcin na plac Kolegiacki. Choć na ulicy wciąż stoją koparki, razem z Koalicją Święty Marcin udowadniamy, że jest tylko jeden Stary Dobry Święty Marcin – co potwierdzają poznaniacy, odwiedzając tłumnie, zorganizowane jako oddolna inicjatywa mieszkańców, obchody.

2023

● Zdobywamy szturmem Plebiscyt MyTuJemy, a Grono otrzymuje tytuł Knajpy Roku 2022. To kolejny dowód na zaufanie, jakim obdarzają nas poznaniacy.
● Odkrywamy Święty Marcin dla Poznaniaków na nowo. Tym razem w letniej, słonecznej wersji “imienin ulicy”. Przygotowujemy festyn Nowy Letni Święty Marcin, zapraszając do odkrycia historii i potencjału ulicy w jej odnowionej odsłonie. Inspirujemy mieszkańców i przedsiębiorców do włączenia się w odbudowanie jej pozytywnego wizerunku.
● Otrzymujemy zaproszenie do współpracy od spółki Skarbu Państwa z tradycjami i bogatą historią. Organizujemy jubileusz 85-lecia Huty Stalowa Wola. Potwierdzamy swoją skuteczność w realizacji dużych projektów na terenie całej Polski.

2024

● Nasze działania są dostrzegane nie tylko przez przedsiębiorców, których wspieraliśmy. Otrzymujemy tytuł Mocna Firma Godna Zaufania WG IEB i Modern Business CLU.
● Rozpoczynamy realizację nowego projektu aktywizacyjnego dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w partnerstwie obejmującym powiat poznański. Planujemy nie tylko ułatwić dostęp do niezbędnych usług, ale również zwiększyć uczestnictwo osób niesamodzielnych w życiu społecznym.
● Zdobywamy środki na wsparcie migrantów z Ukrainy. Mimo oswojenia z sytuacją za wschodnią granicą, nie zapominamy o uchodźcach wciąż szukających w Polsce schronienia. W ramach nowego projektu aktywizacyjnego koncentrujemy się na ułatwianiu procesu przystosowania i aklimatyzacji.
18.02.2024 – Mija 10 lat. Od samego początku naszego istnienia jesteśmy zawsze w sercu wydarzeń.